Veli Trg na starym mieście w Rovinj, Chorwacja

Data wykonania: 2015-08-22.

Rovinj to jedno z ciekawszych miasteczek położonych na półwyspie Istria w Chorwacji.

Już tuż po dojeździe do miasta widać obrazki jak z Wenecji: kamieniczki wyrastające wprost z wody morza otaczającego półwysep, na którym położone jest stare miasto. Nad miastem góruje kościół pw. Św. Eufemii, symbolu miasta Rovinj.

Podczas krótkiego pobytu w tym miasteczku nie mieliśmy czasu na zwiedzenie wszystkiego. Jednak urok tego miejsca jest tak silny, ze wyjeżdżaliśmy stamtąt z przeświadczeniem, że nie był to nasz ostatni pobyt w tym miejscu. Wydaje się, że można godzinami wałęsać się po wąziutkich uliczkach tego miasta i chłonąć jego niepowtarzalną atmosferę.

Jak można przeczytać na stronie http://podroze.onet.pl/plaze/chorwacja-rovinj/85xmq:

„Rovinj to miasto architektury weneckiej i harmonii kolorów, pięknych pejzaży – w tym 14 wysp i wysepek oraz jedynej w swoim rodzaju starówki.

Rovinj wyrósł z rybackiej miejscowości pod czujnym okiem swojej patronki św. Eufemii(…), stąd pochodzi łódź nazywana batana i rozpoznawalne pieśni bitinady.

Spacer po wąskich uliczkach Rovinj to wędrówka wśród kamienic o czerwonych dachach, pomiędzy wylegującymi się kotami i pod suszącym się praniem. Obowiązkowymi punktami wizyty są kościół św. Eufemii, pałac miejski i klasztor franciszkanów.

Piękno Rovinja docenili malarze, którzy malowali najpiękniejsze motywy miejskie i wystawiali je na Grisiji – ulicy artystów”.

Jeżeœli chcesz zobaczyć więcej panoram wykonanych w pobliżu, obejrzyj wycieczkę wirtualną.

Technika:
aparat: Canon 550D
obiektyw: Sigma 8 mm/F:3,5
ekspozycja: F:8, 1/100 , ISO 100
typ: panorama sferyczna
HDR: tak, fuzja + tone mapping
lokalizacja: Rovinj (Chorwacja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.