Octoberfest 2009 w Monachium

Data wykonania: 2009-09-25.

Octoberfest to najwiekszy chyba festyn na Świecie.
Co roku na terenie tzw. Theresienwiese w Monachium (München) w przedostatni weekend września rozpoczyna się dwutygodniowe święto piwa. Są to chmielne dożynki, których tradycja sięga 1810 roku i które kiedyś odbywały się w październiku (stąd nazwa Octoberfest, czyli Święto Październikowe). Od 1872 r. przesunięto ich początek na wrzesień. Octoerfest kończy się w pierwszą niedzielę października.
Octoberest to okazja dla mieszkańców Monachium, jak również dla przybywających z okolic Bawarczyków i przyjezdnych z zagranicy, do codziennej zabawy, w czasie której piwo pije się na tzw. miarki (niem. Maß). Miarka odpowiada pojemności ok. 1 litra. Na Theresienwise zbudowane są tzw. namioty, które w istocie namiotami nie są, tylko rozbieralnymi halami zbudowanymi na całkiem solidnych konstrukcjach nośnych. W namiotach ludzie piją piwo, śpiewają i w ogóle bawią się. Największe namioty na Octoberfest są w stanie pomieścić na miejscach siedzących do 10 000 ludzi!
Dookoła namiotów nie brak różnych atrakcji:sprzedawane są tradycyjne bawarskie smakołyki, a także działa gigantyczne (Monachijczycy twierdzą, że największe na Świecie) wesołe miasteczko. Pełno tu gigantycznych huśtawek, karuzel, są ekstremalnie zaprojektowane kolejki górski itd.
W ostatnich latach Octoberfest odwiedza corocznie około 6 milionów ludzi, którzy wypijają około 5 milionów litrów piwa…

Technika:
aparat: Sony Alpha A100
obiektyw: Falcon 8mm/F:3,5
ekspozycja: F:5,6, 1/50s, ISO 100
typ: panorama sferyczna
HDR: nie
lokalizacja: Monachium (Germany)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.