Podstawowe informacje o panoramach sferycznych

Kiedy pierwszy raz oglądałem panoramy sferyczne (360°) doznałem takich wrażeń, jakby ktoś pokazał mi po raz pierwszy sposób zapisywania myśli na papierze lub coś równie ważnego. Zrozumiałem, że jest to jedna znajlepszych metod na opisanie miejsca, w którym się przebywa. Zdumiało mnie, że panoramę można obracać w każdym kiedunku, zmieniać stopień powiększaenia, że można patrzeć nawet poniżej miejsca zamocowania kamery i nie sobaczyć tam móg fotografującego…
Nie wiediałem jednak jak sięrobi takie obrazy.
Jeśłi ktośz Was przeglądając moją stronę doznał takich odczuć, zapragnął zapoznać się z techniką wykonywania panoram, a może nawet sam spróbować zrobić coś podobnego, co ja robię, to zachęcam te osoby do przeczytania działu, do ktorego właśnie tafiliście: Techniczne FAQ. Znajdzie sięw nim opis:

  • Jak zrobić panoramę sferyczną?
  • Jaki sprzęt potrzeba mieć do wykonywania panoram sferycznych?
  • Jakie oprogramowanie jest potrzebne do tworzenia panoram sferycznych?
  • Jakie używać przeglądarki do panoram i w jaki sposób opublikować je w Internecie?
  • Jak łączyć panoramy w wycieczki wirtualne?

Wyjaśnienia odnośnie w/w kwestii znajdą sie w kolejnych częściach tego blogu.

Niecierpliwe osoby, które nie chcączekać na kolejne odcinki mojego opisu zachęcam do samodzielnego zglębiania zasobów Internetu.

Tych, którzy uznają to sa uzasadnione zapraszam do zapisania się i aktywnego uczestniczenia lub choćby czytania informacji na polskim forum panoramicznym: http://panoforum.vr360.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.