Święto Ceramiki w Bolesławcu

Data wykonana: 2011-08-20


Informacja na stronie Święta ceramiki (www.swietoceramiki.pl):

Tradycyjnie już święto okazało się niebywałą atrakcją dla bolesławian oraz turystów ? zarówno polskich, jak i tych z zagranicy. Szacujemy, że w dniach trwania święta odwiedziło nas ponad 100 tysięcy osób.
Przez pięć dni bolesławiecki Rynek opanował Ceramiczny zawrót głowy, czyli kiermasz ceramiki. Ponad 80 wystawców prezentowało swoje wyroby. Od piątku do niedzieli każdy, kto przyjechał do Bolesławca, mógł oddać się wspaniałej zabawie. Przygotowaliśmy bowiem specjalne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi bawili się w Miasteczku Ceramicznych Animacji oraz pod małą sceną. Każdy mógł spróbować swoich sił w toczeniu na kole garncarskim czy malowaniu biskwitów. Wieczorami starsi gromadzili się pod główną sceną, gdzie odbywały się koncerty gwiazd. Na scenie głównej wystąpili Otava Yo, Enej, T. Love, Happysad, Sumptuastic oraz ANIA Dąbrowska. Natomiast na małej scenie wystąpili między innymi Majka Jeżowska, Świnka Halinka, RANDOM czy GOOD BAND.
Tegoroczne święto upłynęło pod hasłem ?Ceramika w Ogniu? i tego żywiołu nie zabrakło. Przez cały okres trwania imprezy na skarpie w Rynku płonął Piec Ceramiczny RYDWAN OGNIA autorstwa Mateusza Grobelnego. Świętowanie rozpoczęła Ceramiczna Parada, której motywem przewodnim był właśnie ogień. Uroczyste rozpoczęcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki także było ogniste ? nieopodal sceny głównej zapłonął ogromny napis BŚC. Po zakończeniu koncertów można było jeszcze obejrzeć Widowisko Plenerowe MIASTO OGNIA oraz seans zaplanowany przez Kino pod Gwiazdami.

Technika:
aparat: Canon 500D
obiektyw: Falcon 8mm/F:3,5
ekspozycja: 8, 1/320 , ISO100
typ: panorama sferyczna
HDR: nie
lokalizacja: Bolesławiec (dolnośląskie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.