O autorze

ZP1Nazywam się Zbigniew Pilip, jestem mieszkańcem Bielska-Białej.

Fotografię jako hobby uprawiałem już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Przez wiele lat zająłem się innymi sprawami i zaniechałem uprawiania tego hobby. Do fotografii wróciłem gdy zainteresowała się tą dziedziną jedna z moich córek. Już wcześniej – dzięki koledze z młodości, zetknąłem się z fotografią panoramiczną, poznałem wirtualną rzeczywistość, która mnie oczarowała. W momencie powrotu zainteresowania fotografią postanowiłem spróbować sam wykonać panoramy sferyczne, które z taką przyjemnością oglądałem. Zacząłem wgłębiać się w temat, zdobywać niezbędną wiedzę i można powiedzieć, że od kwietnia 2009 roku rozpocząłem uprawianie fotografii panoramicznej. Robię to dla własnej przyjemności, mam stałą pracę w zupełnie innej dziedzinie.

Dziękuję zwłaszcza Hubertowi Pawłowskiemu (http://www.annecypanoramique.com), dzięki uwagom i wskazówkom którego zrozumiałem o co w panoramach i fotografii cyfrowej chodzi. Bez jego pomocy nie byłbym w tym stanie osiągnąć tego poziomu wiedzy panoramicznej, na jakim jestem obecnie.

Stronę niniejszą stworzyłem przede wszystkim po to, aby móc pokazać moje prace z dziedzinie fotografii panoramicznej moim przyjaciołom. Jednak witam serdecznie na mojej stronie wszystkich, również tych, którzy trafili na nią przypadkowo i proszę o przesyłanie uwag krytycznych pocztą elektroniczną na adres piz@interia.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Na niektórych stronach istnieje możliwość komentowania publikowanych treści.

Notka dotycząca praw autorskich ©:

Oświadczam, że wszystkie pokazane na tej stronie zdjęcia i panoramy sferyczne, cylindryczne, częściowe, jak również wycieczki wirtualne są mojego autorstwa i ich ewentualne wykorzystanie przez osoby trzecie wymaga mojej zgody.

Zbigniew Pilip

Komentowanie jest wyłączone