Prez Czerwone Wierchy od Kasprowego Wierchu do Hali Kondratowej
Odtwarzacz:
Kliknij
| Kliknij na zdjęciu i pociągnij w dowolnym kierunku. Powiększanie/pomniejszanie = "Shift"/"Ctrl" lub kółko myszy

Lokalizacja: Tatry, Poland

Można zmienić typ mapy i powiększenie

Technika:
aparat: Canon 550D
obiektyw: Sigma 8 mm/F:3,5
ekspozycja: F:8, 1/200 , ISO 100
typ: panorama sferyczna
HDR: tak, fuzja
lokalizacja: Tatry (małopolskie)
Czerwone Wierchy to masyw górski, należący do głównego grzbietu Tatr Zachodnich. Tworzą je cztery szczyty: Ciemniak, Krzesanica, Małołączniak i Kopa Kondracka.
Pasmo to znają chyba wszyscy, którzy wjechali kolejką linową na Kasprowy Wierch (lub tam sami weszli jednym ze szlaków): widoczne ze szczytu Kasprowego w kierunku zachodnim góry, pokryte czerwono-brązowymi porostami, to są właśnie Czerwone Wierchy.
Przejście szlakiem prowadzącym granią przez Czerwone Wierchy dostarcza wędrowcom wielu niezapomnianych przeżyć. Szlak wiedzie w większości przez odkryte miejsca, z których można podziwiać widoki na Dolinę Goryczkową, Cichą, Tomanową, Liptowską, Kondratową, i dalej Dolinę Małej Łąki i Miętusią oraz Kościeliską.
W dniu, w którym przeszliśmy szlakiem z Kasprowego Wierchu przez Halę Kondratową do Kuźnic panowały dosyć trudne warunki pogodowe. Wał bardzo silny wiatr, dochodzący - jak później przeczytaliśmy - do 100 km/h. Warunki świetlne zmieniały się błyskawicznie, a sam wiatr uniemożliwił wykonanie panoram w kilku miejscach atrakcyjnych widokowo i wartych uwiecznienia na fotografii.
Wiem, że najlepiej jest zobaczyć wszystko na własne oczy, ale może ci z oglądających, którzy nie mogą natychmiast ruszyć w Tatry zechcą obejrzeć panoramy tworzące tę wirtualną wycieczkę i zachęci to ich do zaplanowania wizyty w tych miejscach w przyszłości. 

Statystyka generowana przez Reggi-Stat - www.reggi.pl